Ja platība pārsniedz 50 ha, bet daļa no tās nav izmantojama lauksaimniecībā

Nosacījumi, kas ir jāizpilda atbalsta pretendentiem, lai varētu pretendēt uz atbalsta saņemšanu 6.3. "Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības" pasākumā
Liene.Kalnina
Atbildes: 23
Pievienojies: 17 Feb 2016, 12:07

Ja platība pārsniedz 50 ha, bet daļa no tās nav izmantojama lauksaimniecībā

Atbildēt Liene.Kalnina » 11 Apr 2017, 07:55

Zemniekam pieder 20 ha zemes un nomā 35 ha zemes. Nomas līgumā ierakstīts, ka LIZ ir tikai 18 ha, par kuriem tad arī saņem platību maksājumus. Pārējā zeme ir aizaugusi ar krūmiem, atrodas upes tuvumā, mitrājos. Pēc novada ter. plāna, visi 35 ha skaitās LIZ. Pasākumam var kvalificēties, ja lauksaimniecībā izmantojamā zeme nepārsniedz 50 ha, bet pēc kādiem dokumentiem skatīsies tos 50 ha (pēc zemes grāmatas, pēc LADa datiem par platību maksājumiem, pēc novada ter. plāna)?


Atbild Lauku atbalsta dienests:

Vērtējot atbalsta pretendenta lietošanā esošās lauksaimniecības izmantojamās zemes (LIZ) daudzumu, LAD ņem vērā datus no Valsts zemes dienesta (VZD) un atbalsta pretendenta Vienotajā platību maksājuma iesniegumā deklarēto atbalsttiesīgo platību.
Sniedzot projekta pieteikumu pasākumā ,,6.3 Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības’’, ja daļu no lietošanā esošās LIZ platības atbalsta pretendents nevar izmantot lauksaimniecības produktu ražošanai, jāmin attaisnojoši iemesli, kāpēc platība nav uzskatāma un attiecīgi uzskaitāma pie kopējās LIZ platības.
Liene Kalniņa
Ekonomikas konsultante
Ekonomikas nodaļa
SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs"
E-pasts: liene.kalnina@llkc.lv

Atgriezties uz

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis