Ja saimnieciskā darbība reģistrēta 2017. gadā

Nosacījumi, kas ir jāizpilda atbalsta pretendentiem, lai varētu pretendēt uz atbalsta saņemšanu 6.3. "Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības" pasākumā
Liene.Kalnina
Atbildes: 23
Pievienojies: 17 Feb 2016, 12:07

Ja saimnieciskā darbība reģistrēta 2017. gadā

Atbildēt Liene.Kalnina » 11 Apr 2017, 09:36

Vai var piedalīties MLS programmā, ja saimnieciskā darbība reģistrēta 2017.gadā un šajā adā arī pirmo reizi tiks iesniegts platību maksājumu pieteikums? Pēc MK noteikumu 9.5 punkta saprotam, ka var, jo standartizlaide būs atbilstoša jūnijā uz projekta iesniegšanas brīdi, bet IIN deklarācija būs jāiesniedz tikai 2018.gadā.

Atbild Lauku atbalsta dienests:
Tas būs riska klients, LAD veiks pārbaudi un izvērtēs, cik reāla saimnieciskā darbība, vai ir visi ražošanas resursi, kādi ieņēmumi/izdevumi bijuši saimniecībai. Jo uz projekta iesniegšanu jābūt esošai lauku saimniecībai, kas ražo l/s produktus.

Piebilde no LLKC Ekonomikas nodaļas:
Tā kā projekta pretendentam nav bijis apgrozījums iepriekšējā gadā, jārēķinās, ka viņam, aizpildot projektu atlases kritēriju kalkulatoru, 4. sadaļā "Saimniecības kopējais apgrozījums" būs 0 punkti, kas ievērojami pazeminās viņa vietu projektu pretendentu rangā un samazinās iespējas iegūt projekta finansējumu.
Liene Kalniņa
Ekonomikas konsultante
Ekonomikas nodaļa
SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs"
E-pasts: liene.kalnina@llkc.lv

Atgriezties uz

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis